215373
تفاوت خط تیره و زیر خط در سئو

سوال های مشابه

  • تفاوت جداسازی کلمات با خط تیره و زیر خط در آدرس صفحات URL و تاثیر آن در سئو
  • بین استفاده از خط تیره و زیر خط کدامیک برای جداسازی کلمات در آدرس های URL بهتر است؟
  • برای جداسازی نام فایل ها، استفاده از خط تیره توصیه می شود یا زیر خط؟

پاسخ

این سوال یکی از پر سابقه ترین سوالات مبحث سئو است. گوگل به صورت واضحی بیان کرده است که بین این دو فرق می گذارد و در عبارت زیر بیان کرده است که ما (یعنی گوگل) دو کلمه در دو سمت یک زیر خط را چسبیده و کلمات دو سمت یک خط تیره را به هم چسبیده در نظر می گیریم. به زبان ساده تر از نگاه گوگل، خط تیره مشابه با فاصله، برای جداسازی دو کلمه و زیر خط، برای اتصال دو تکه از یک کلمه، در نظر گرفته می شود.

We still join on the underscore and separate on the dash

این جمله از مت کاتس مهندس ارشد نرم افزار گوگل در ویدیوی سال 2011 نقل گردیده است. ولی باز هم توصیه این است که از تغییر آدرس ها و نام فایل های انبوه برای سئو کردن صفحات یا نام فایل های فعلی سایت های موجود، جدا خودداری کنید زیر این فاکتور تاثیر بسیار جزئی در رتبه بندی یک سایت دارد.
اما کار در موتور جستجوی بینگ شرکت مایکروسافت متفاوت است. بینگ واضح اعلام کرده است تفاوتی بین خط تیره و زیر خط برای جداسازی کلمات قائل نیست.

We do not differentiate between dash and underscore in our URL ranking features

البته هنوز هم خیلی از تولید کنندگان نرم افزارهای مبتنی بر وب، از زیر خط برای جدا سازی کلمات در نام فایل ها یا آدرس صفحات / URL استفاده می کنند. برنامه نویس ها به علت ویژگی های زبان های برنامه نویسی علاقه مند به استفاده از زیر خط ها یا underscores (_) به جای خط تیره ها یا hyphens (-) در جداسازی کلمات در یکدیگر هستند.

چک لیست

در آخر توصیه می کنیم که موارد زیر را بررسی نمایید.
- اگر سایت جدیدی را آغاز کرده اید در آدرس صفحات حتما از خط تیره یا hyphen (-) استفاده کنید.
- اگر سایت کوچکی دارید تمام آدرس های قبلی را به خط تیره دارشان تبدیل کرده و آدرس های فعلی را 301 redirect کنید.
- اگر سایتی قدیمی با انبوهی از آدرس های صفحه یا فایل هایی دارید که با زیر خط یا underscores (_) جدا شده اند می توانید با حفظ آدرس های قبلی در نامگذاری های جدید از خط تیره یا hyphen (-) استفاده کنید.

کلمات کلیدی:
طراحی-وبطراحی-سایتSEOگوگلتولید-محتواتولید-محتوای-الکترونیکی
مرجع:
طراحی وب ایران

دیدگاه های کاربران

loading