خرید SSL

گواهینامه SSL چیست؟

SSL سرواژه های Secure Sockets Layer یک پروتکل امنیتی است که با رمزنگاری اطلاعات مبادله شده بین وب سرور سایت ها و مرورگر کاربران، انتقال اطلاعات را ایمن می سازد. این پروتکل حفظ محرمانگی اطلاعات رد و بدل شده، بین سرور و مرورگر را تضمین می کند. ارسال و دریافت اطلاعات در یک ارتباط SSL با تکیه بر رمزنگاری می تواند از استراق سمع یا دستکاری اطلاعات در هنگام انتقال جلوگیری نماید.

مزیت گواهینامه SSL

یک گواینامه SSL به کاربران سایت اطمینان می دهد که مشاهده و ویرایش اطلاعات خصوصی ایشان و انتقال این اطلاعات بین مرورگر و سرور به صورت ایمن انجام می شود. اطلاعات حساب های کاربری، اطلاعات مالی، اطلاعات پروژه ها، خرید های اینترنتی و اطلاعات مربوط به احرازهویت کاربر مانند رمز عبور، آدرس ایمیل یا شماره موبایل در هنگام انتقال به صورت رمزنگاری انجام می شود.

زمان صدور گواهینامه

گواهینامه های RapidSSL و RapidSSL Wildcard و QuickSSL Premium به صورت فوری و در زمان حداکثر یک روز کاری ثبت و دریافت می شوند. گواهینامه های GeoTrust True BusinessID SSL و True BusinessID Wildcard SSL به علت اعتبارسنجی کسب و کار حداکثر تا 4 روز کاری صادر شده و ارسال می شود. گواهینامه های True BusinessID with EV در طی یک پروسه احراز هویت دقیق و اعتبارسنجی های توسعه یافته حداکثر تا دو هفته به طول می انجامد.

فایل یا اطلاعات CSR چیست؟

عبارت CSR سر واژه Certificate Signing Request یک فایل یا یک متن رمزنگاری شده است که محتوای درخواست شما برای دریافت SSL می باشد. برای دریافت SSL نیاز است که چند سوال ساده مانند نام کسب و کار و محل آن را مشخص فرمایید. این اطلاعات بر روی سرور (یا کنترل پنل هاست شما) به یک متن یا یک فایل رمزنگاری شده csr تبدیل شده و در اختیار شما قرار داده می شود.

گواهینامه Wildcard چیست؟

گواهینامه Wildcard برای ایمن سازی همه زیر دامنه های یک دامنه استفاده می شود. به عنوان مثال در صورت خرید RapidSSL Wildcard یا True BusinessID Wildcard برای دامنه domain.com، گواهینامه می تواند برای ایمن سازی همه زیردامنه ها مانند www.domain.com و mail.domain.com و etc.domain.com و مانند آن استفاده شود.

گواهینامه UC/SAN چیست؟

گواهینامه UC/SAN برای ایمن سازی 24 دامنه استفاده می شود که همگی متعلق به یک کسب و کار یا سازمان است. به عنوان مثال شما با خرید یک گواهینامه True BusinessID/ True BusinessID with EV می توانید تا 24 دامنه به آن اضافه فرمایید.